środa, 24 kwiecień 2019 07:21

Skatował kolegę do nieprzytomności

Fot. Zatrzymano Ukraińca, który na terenie jednej ze swarzędzkich firm pobił do nieprzytomności swojego kolegę, także pochodzącego z Ukrainy.  Fot. Zatrzymano Ukraińca, który na terenie jednej ze swarzędzkich firm pobił do nieprzytomności swojego kolegę, także pochodzącego z Ukrainy.

Swarzędzcy policjanci zatrzymali Ukraińca, który na terenie jednej ze swarzędzkich firm pobił do nieprzytomności swojego kolegę, także pochodzącego z Ukrainy.  Skatowany mężczyzna  z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mimo tego, Prokuratura nie zastosowała wobec sprawcy aresztu tymczasowego - o co wnioskowali stróże prawa - tylko dozór policyjny.

W minionym tygodniu doszło do bulwersującego zdarzenia na terenie jednej ze swarzędzkich firm. Podczas przerwy, w pomieszczeniu socjalnym, pracownik pochodzący z Ukrainy skatował do nieprzytomności swojego kolegę, także Ukraińca. – Napastnik  najpierw uderzył kolegę w tył głowy, co spowodowało utratę świadomości ofiary, a potem nieprzytomnego mężczyznę kopał po głowie i całym ciele – relacjonuje komisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta Policji w Swarzędzu. Sprawca zbiegł, a pierwszej pomocy pokrzywdzonemu udzielił inny pracownik - Polak. W wyniku ataku, pobity mężczyzna z ciężkimi obrażeniami  ciała trafił do szpitala w Poznaniu. –  Ofiara doznała złamania kości piszczelowej nogi, pęknięcia żuchwy, pęknięcia kości policzkowej oraz licznych potłuczeń i zasinień – wylicza komisarz Borowiak. Następnego dnia napastnik próbował skontaktować się ze swoją ofiarą, oferując jej finansowe zadośćuczynienie w zamian za milczenie i nie powiadamianie policji o całym zajściu. Pokrzywdzony Ukrainiec nie dał się jednak przekonać i złożył oficjalne zawiadomienie. - Tego samego dnia sprawca był już w rękach swarzędzkich kryminalnych, którzy przedstawili mu zarzuty ciężkiego uszkodzenia ciała i wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego – dodaje wiceszef swarzędzkiej policji.  Prokurator nie zastosował jednak aresztu wobec napastnika. - Po zapoznaniu się ze zgromadzonymi materiałami - w tym także z opinią biegłego medycyny sądowej – Prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, zakaz opuszczenia Polski z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy zł. – podkreśla komisarz Piotr Borowiak.  Decyzja ta - prawdopodobnie - była podyktowana dobrowolnym poddaniem się karze przez sprawcę. Jak się dowiedzieliśmy właściciel firmy, w której doszło do bulwersującego zdarzenia, zwolnił dyscyplinarnie  sprawcę pobicia.

kk

Skomentuj

Okladka-24_2009.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły