wtorek, 05 marzec 2019 19:16

Skazani za brutalny atak

fot. W listopadzie dwaj nietrzeźwi mężczyźni brutalnie pobili - w centrum handlowym Agrobex - mężczyznę, który zwrócił uwagę, by nie załatwiali potrzeb fizjologicznych na ścianę budynku.  Teraz sprawcy zostali skazani. fot. W listopadzie dwaj nietrzeźwi mężczyźni brutalnie pobili - w centrum handlowym Agrobex - mężczyznę, który zwrócił uwagę, by nie załatwiali potrzeb fizjologicznych na ścianę budynku. Teraz sprawcy zostali skazani.

Dwaj poznaniacy, którzy kilka miesięcy temu brutalnie pobili i skopali - w centrum handlowym Agrobex – starszego mężczyznę za zwrócenie im uwagi – zostali właśnie skazani.  Ich ofiara trafiła do szpitala, gdzie była operowana.

Przypomnijmy. Do brutalnego pobicia doszło w listopadzie ubiegłego roku, w godzinach wieczornych w Centrum Handlowym Agrobex na Nowej Wsi. Dwaj młodzi mężczyźni - będący pod wpływem alkoholu -  załatwiali potrzeby fizjologiczne na ścianę budynku pawilonu handlowego. Przechodzący obok mężczyzna zwrócił im uwagę, żeby udali się do darmowej toalety, która jest  w budynku. Sprawcy zaczaili się na niego i brutalnie zaatakowali, gdy wychodził z zakupów.  Mężczyźni przewrócili swoją ofiarę  na ziemię, kopali po całym ciele, zadawali ciosy pięściami. Dzięki szybkiej interwencji, sprawców udało się zatrzymać. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Poznania: 20 – latek i 30 - latek. Jeden był wielokrotnie karany.  Podczas zatrzymania obaj mężczyźni byli agresywni  również w stosunku do policjantów i konieczne było ich obezwładnienie oraz zastosowanie kajdanek. Ofiara napaści z obrażeniami twarzy i ciała, m.in. złamanym nosem i pękniętą kością twarzoczaszki trafiła do  szpitala, gdzie przeszła operację laryngologiczną.  Sprawa brutalnego pobicia mężczyźni  dwa tygodnie temu znalazła swój finał w Sądzie. – Pierwszy ze sprawców został skazany na  rok bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zadośćuczynienie finansowe, drugi z mężczyzn został skazany na 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności i zadośćuczynienie dla ofiary. – relacjonuje komisarz Piotr Borowiak, wiceszef swarzędzkiej policji.  Jak się dowiedzieliśmy Prokurator wnioskował dla obu sprawców o 3 lata pozbawienia wolności. Ze względu jednak na okoliczności wskazujące na skruchę i chęć naprawienia wyrządzonej szkody, Sąd postanowił zmniejszyć karę. Wyrok nie jest prawomocny..

kk

Skzani za brutalny atak foto 2

Skomentuj

Okladka-24_2009.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły