niedziela, 17 marzec 2019 11:10

Swarzędzcy zapaśnicy z workiem medali!

Fot. Aż 18 medali zdobyli  zapaśnicy Unii Swarzędz  w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Sobieskiego w Poznaniu oraz w Mistrzostwach Wybrzeża w Miastku. Fot. Aż 18 medali zdobyli zapaśnicy Unii Swarzędz w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Sobieskiego w Poznaniu oraz w Mistrzostwach Wybrzeża w Miastku. Fot. Łukasz Kempiński

Aż 18 medali – w tym 6 złotych - zdobyli  zapaśnicy Unii Swarzędz  w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Sobieskiego w Poznaniu oraz w Mistrzostwach Wybrzeża w Miastku.

Miniony weekend okazał się niezwykle udany dla zapaśników swarzędzkiej Unii. W silnie obsadzonym turnieju w Poznaniu - z udziałem kadry Polski i wielu zagranicznych ekip - nasi zawodnicy zdobyli dwa brązowe medale. Jakub Siemiński w kategorii wagowej do 110kg oraz Piotr Chełek w kategorii do 71kg. Z kolei w Mistrzostwach Wybrzeża, w Miastku w gronie 8 klubów swarzędzcy zapaśnicy wywalczyli  drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, ulegając  jedynie o 1 pkt drużynie Cartusi Kartuzy. Indywidualnie wywalczyliśmy sześć złotych medali (Kacper Rachota, Oliwier Białasik, Patryk Remlein, Tymoteusz Czarnota, Aleks Mendel, Nicholas Kempiński), cztery srebrne (Mateusz Kuciel, Patryk Krobski, Albert Tylski, Michał Kałużny) i sześć brązowych (Filip Nowak, Alex Piosik, Ania Starszak, Konrad Sobkowiak, Hubert Sobkowiak i Mateusz Wierzbiński).