środa, 13 marzec 2019 22:29

Swarek brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

Fot. Skład Swarka: Maksymilian Pawlak, Michał Mrugalski, Jan Solnica, Filip Adrian, Jan Sosnowski, Maciej Rymer, Emil Witczak, Mikołaj Wojciechowski, Michał Prętki, Emil Bucher, Jakub Mikołajczak, Michał Hołówko Trener: Krzysztof Witczak Fot. Skład Swarka: Maksymilian Pawlak, Michał Mrugalski, Jan Solnica, Filip Adrian, Jan Sosnowski, Maciej Rymer, Emil Witczak, Mikołaj Wojciechowski, Michał Prętki, Emil Bucher, Jakub Mikołajczak, Michał Hołówko Trener: Krzysztof Witczak

Juniorzy młodsi Swarka Swarzędz wywalczyli brązowe medale podczas Halowych Mistrzostw Polski w sezonie 2018/2019! Jest to ogromny sukces drużyny, której połowa składu gra jeszcze w niższej kategorii wiekowej.

2-3 marca w Gąsawie odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Zakwalifikowało się do niego 6 najlepszych drużyn, wśród nich Swarek Swarzędz. W pierwszym meczu Swarek zmierzył się z faworyzowanym zespołem AZS Politechniki Poznańskiej. Swarzędzanie rozpoczęli rewelacyjnie. 3 minuty przed końcem wynik był remisowy. Przez ostatnie 3 minuty stracili dwie bramki i przegrali cały mecz 1:3. Drugi mecz to wysoka wygrana swarzędzan z Pomorzaninem Toruń  7:2.

W trzecim spotkaniu swarzędzanie pokonali miejscowy zespół UKS Tarpany Gąsawa 3:1.

W kolejnym, decydującym  o zdobyciu medalu spotkaniu Swarek zagrał z LKS Rogowo. Mecz był bardzo zacięty i rozstrzygnął się w ostatnich 5 minutach. Swarzędzanie wygrali 3:1.

Ostatni mecz to walka ze zdobywcą złotego medalu, drużyną LKS Gąsawa. Pomimo ambitnej postawy swarzędzanie przegrali 2:6. Rywal zdecydowanie górował wiekiem, warunkami fizycznymi oraz umiejętnościami. Zdobycie brązowego medalu jest dużym sukcesem zespołu, którego większość składu to zawodnicy występujący w niższej kategorii wiekowej.