Kultura (178)

czwartek, 16 maj 2019 07:10

Muzealny strażak to Florian!

7 maja, do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki przybyły dzieci aby dowiedzieć się jakie imię mieszkańcy miasta wybrali dla animowanego strażaka witającego gości przy wejściu.
Największe przeboje światowego kina zawitają do ETC Swarzędz po raz kolejny. Już w najbliższą i kolejną sobotę wieczorem, klienci ETC będą mogli wygodnie rozsiąść się z popcornem w ręku i obejrzeć dwa kultowe filmy – „Zawsze jest czas na miłość” i „Boska Florence”.
wtorek, 30 kwiecień 2019 13:09

Atrakcje na Józefinki

 4 - 5 maja, podczas tegorocznych Józefinek  wystąpią w Swarzędzu zespół Piersi, RH Blues 1986, zespół Pieśni i Tańca Legend, grupa MY oraz lokalni artyści. Imprezie będzie towarzyszył Festiwal Smaków Świata – Food Trucks oraz Wesołe Miasteczko z licznymi, bezpłatnymi atrakcjami dla milusińskich.
czwartek, 11 kwiecień 2019 07:24

ETC Swarzędz świętuje 25 urodziny

Jedno z najstarszych centrów handlowych w Wielkopolsce – ETC Swarzędz – już w najbliższą sobotę będzie hucznie obchodzić swoje 25 urodziny. Z tej okazji cały weekend będzie wypełniony  wieloma atrakcjami. Jedną z nich będzie wspólne gotowanie z kucharzem, podróżnikiem, uczestnikiem programu „Azja Express” – Pascalem Brodnickim.
W sołectwach Wierzenica i Uzarzewo odsłonięto pamiątkowe tablice  ku czci Powstańców Wlkp. W uroczystości wzięły udział rodziny Powstańców, mieszkańcy wsi oraz władze gminy.
niedziela, 03 luty 2019 14:27

Karnawał z Orkiestrą Dętą

Tłumy swarzędzan oklaskiwały niedzielny Koncert Karnawałowy w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Zachwyt widowni wzbudziły zarówno wspaniałe wykonania hitów światowej muzyki,  jak i pięknie brzmiące polskie przeboje.
niedziela, 03 luty 2019 14:16

Swarzędz pokochał Kaczmarków

Utalentowana muzycznie rodzina Kaczmarków była gościem tegorocznego Koncertu Świątecznego, który odbył się w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu. Rodzice i synowie swoim śpiewem podbili serca swarzędzan.
piątek, 04 styczeń 2019 09:14

Swarzędz powitał Nowy Rok

Swarzędzanie – podobnie jak rok temu – wspólnie powitali Nowy Rok na swarzędzkim Rynku. Zabawa sylwestrowa „pod chmurką” przyciągnęła rzesze mieszkańców, którzy  bawili się, tańczyli i śpiewali. Największą atrakcją imprezy pod ratuszem był pokaz fajerwerków, który rozświetlił  niebo o północy.
piątek, 21 grudzień 2018 20:21

Swarzędzka opowieść wigilijna

Nogi same ją zaprowadziły nad swarzędzkie jezioro. Było prawie ciemno a wilgotna mgła przenikała przez ubranie i wprawiała ciało w drżenie. Spojrzała na zimną taflę wody. Wystarczyłby jeden krok w tą ciemność i wszystko by się skończyło. Mogłaby uniknąć tego przed czym się tak wzbraniała.
piątek, 28 wrzesień 2018 20:59

380 lat miasta w jednym miejscu

Ogromna makieta miasta, możliwość zaprojektowania własnego mebla, czy wirtualny, nocny spacer po Rynku – między innymi te atrakcje czekają na zwiedzających w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. W miniony czwartek - zapowiadane od początku kadencji - lokalne muzeum zostało uroczyście otwarte.
startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Okladka-19_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły